kinosolo.pl
pozwalamy wejść na szczyty popularności...

Kornelia Włodarczyk 2022-07-24 0 komentarzy

Wydajne akumulatory LiFePo4 – idealna opcja dla łodzi i kamperów

Wydajne akumulatory LiFePo4 – idealna opcja dla łodzi i kamperów

Stosowane do tej pory w łodziach i kamperach akumulatory żelowe litowo-jonowe miały wiele zalet, ale użytkownicy często wskazywali na kilka istotnych wad tej wersji baterii. Chodzi mianowicie o krótki czas użytkowania, dość szybki spadek pojemności i zjawisko samorozładowania. Urządzenie to trzeba było ładować regularnie, nawet jeśli nie było wykorzystywane. Problem ten został całkowicie wyeliminowany w przypadku baterii litowo-żelazowo-fosforanowych. Akumulatory LiFePo4 charakteryzują się przy tym bardzo wysoką liczbą cykli ładowania. Większość tego typu urządzeń może być naładowana minimum 2000 razy.

Baterie do jachtów, układów fotowoltaicznych oraz łodzi powinny być także lekkie i mieć niewielkie gabaryty, co również jest cechą modeli LiFePo4. Sprzęt ten jest ponadto odporny na:

  • wibracje i wstrząsy,
  • zmianę nachylenia,
  • mróz i wysokie temperatury.

Jest też doceniany za swoją bezobsługowość – właściciele nie muszą uzupełniać elektrolitu, a co za tym idzie – nie ma też ryzyka wycieku i wystąpienia korozji. Akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe oferowane w sklepie internetowym Inerge mają pojemność od 12 do nawet 100 Ah. Wyposażone są w system zarządzania BMS, który wpływa na bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. BMS stabilizuje też temperaturę akumulatora, kontroluje procesy rozładowywania i ładowania baterii, dzięki czemu wydłuża się jej żywotność.

Zostaw komentarz pod artykułem