kinosolo.pl
pozwalamy wejść na szczyty popularności...

Kornel Zawadzki 2022-12-27 0 komentarzy

W czym może pomóc notariusz z Wrocławia?

W czym może pomóc notariusz z Wrocławia?

Kiedy jednak chodzi o usługi notarialne, które także należą do usług prawniczych, w większości przypadków nie można z nich zrezygnować, gdyż zadaniem notariusza, mówiąc bardzo ogólnie, jest sporządzanie dokumentów i pism mających moc prawną. Sporządzenie samodzielnie dokumentu nie nadaje mu mocy prawnej, dlatego na przykład osoby zrzekające się spadku czy dokonujące darowizny potrzebują usług specjalisty. Co ważne, zakres świadczonych zadań, a także pobierane opłaty, są ściśle określone przez prawo obowiązujące notariuszy.

A w czym może pomóc zaprezentowany na stronie notariuszpp.pl notariusz z Wrocławia? Zgłaszają się do niego między innymi osoby chcące zawrzeć ważne umowy. Samodzielnie sporządzić można na przykład umowę kupna-sprzedaży auta, ale już podczas zbywania nieruchomości usługi notariusza są niezbędne - mają między innymi zabezpieczyć interesy obu stron. Coraz częściej na sporządzenie umowy u notariusza decydują się nawet osoby wynajmujące swoje nieruchomości, na przykład mieszkania, co chroni przed bezprawnym postępowaniem, jak choćby odmowa opuszczenia lokalu przez lokatorów.

Często prowadzone przez kancelarię notarialną są też sprawy związane ze spadkami, jak poświadczenie dziedziczenia, dział spadku czy wspomniane odrzucenie spadku. Notariusz może też poświadczyć podpis.

Zostaw komentarz pod artykułem