kinosolo.pl
pozwalamy wejść na szczyty popularności...

Kornelia Włodarczyk 2022-09-01 0 komentarzy

Gdzie warto się zapisać kurs malarstwa w Warszawie?

Gdzie warto się zapisać kurs malarstwa w Warszawie?

Co takiego sprawia, że odpowiednio skomponowana współgra form, kolorów i cieni tak bardzo przemawia do wyobraźni człowieka? W przeciwieństwie do muzyki, którą Orfeusz zaklinał faunę i na jaką reagują np. ptaki - bez trudu potrafiące zapamiętać i powtórzyć zapodaną melodię, malarstwo znajduje się w polu zainteresowania tylko jednego gatunku.

Jak zacząć? Mieszkańcy stolicy i okolic mają okazję korzystać z zajęć kształcących w szkole Perspektywa. Kurs malarstwa w Warszawie jest prowadzony przez absolwentów PW.

Oprócz pobierania lekcji, warto dużo czasu spędzać w galeriach sztuki i muzeach. Robili to wszyscy ci, którzy odnosili sukces na polu malarstwa. Studia z dzieł ich poprzedników, pozostawione przez artystów tej miary co Rafael, Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Caravaggio, Bordone, Correggio, Guercino, Zurbaran, Carracci i wielu innych stanowią tego najlepszy przykład. W gruncie rzeczy kazdy artysta musi być jednocześnie krytykiem i znawcą, a aby tak się stało, należy długo i często ćwiczyć oko. Na liście miejsc obowiązkowych do zwiedzenia znajdą się m.in. Ermitaż w Petersburgu i Muzeum Puszkina w Moskwie, Galeria Drezdeńska, Monachium, Muzeum Narodowe w Pradze, Kunsthistorisches Museum w Wiedniu, paryski Luwr, madryckie Prado, londyńska i waszyngtońska National Gallery, Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, mediolańska Brera, liczne przybytki sztuki w Rzymie, Wenecji i innych miastach Półwyspu Apenińskiego.

Raz opanowana technika malarska pozwoli na tworzenie coraz lepszych obrazów.

Zostaw komentarz pod artykułem