kinosolo.pl
pozwalamy wejść na szczyty popularności...

Bartek Szewczyk 2022-11-21 0 komentarzy

Centymetr, nożyczki i inne akcesoria krawieckie – co wybrać na początek?

Centymetr, nożyczki i inne akcesoria krawieckie – co wybrać na początek?

Poza maszyną do szycia, owerlokiem czy innymi urządzeniami do cięcia i szycia, należy także zakupić różne akcesoria, które przyspieszą pracę, umożliwią poprawne przygotowanie materiału. Jakich artykułów nie może zabraknąć na stanowisku krawieckim?

Przede wszystkim warto kupić nożyce i nożyczki. Oczywiście chodzi o modele profesjonalne, przygotowane do cięcia tkanin różnej grubości. Każdy, kto próbował ciąć jeansy, grubą bawełnę czy delikatną wiskozę zwykłymi lub kuchennymi nożyczkami zauważy, że jest to wyjątkowo trudne zadanie. Poza tym tego typu nożyczki szybko się tępią. Natomiast nożyce krawieckie umożliwiają wygodne cięcie grubych tkanin. Dodatkowo warto się zaopatrzyć w ostre nożyczki do precyzyjnego wycinania małych elementów.

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia są szpilki. Dzięki nim można przytwierdzić wycięte kawałki materiału do siebie i uniknąć ich przesuwania. Do zestawu warto dokupić manekin z bawełnianą powłoką, na którą można przypiąć tkaninę i sprawdzić, jak leży. Na stanowisku pracy powinien się znaleźć także elastyczny centymetr krawiecki oraz linijka. Artykuły są niezbędne podczas zdejmowania miary, tworzenia wykrojów, mierzenia zaokrąglonych krawędzi ubrania. Do oznaczania miejsc, które mają być ucięte lub obszyte, potrzebna jest kreda albo mydełko. Są one widoczne na każdym materiale i łatwo je usunąć. Osoby planujące szycie całych strojów powinny pamiętać o zakupie papieru do wykrojów. Jako podkładkę pod delikatne tkaniny, np. przeznaczone na ubrania letnie, warto nabyć flizelinę.

Wszelkie niezbędne akcesoria krawieckie można zamówić na stronie internetowej szyciewdomu.pl. Asortyment obejmuje miary, szpilki, pisaki, stojaki, szpulki, manekiny i wiele innych.

Zostaw komentarz pod artykułem