kinosolo.pl
pozwalamy wejść na szczyty popularności...

Łukasz Brzeziński 2019-06-26 0 komentarzy

Warniki do wody

Warniki do wody

Zakup warnika nie jest wielkim wydatkiem, ale nawet kilkaset złotych można zainwestować w urządzenie mniej albo bardziej dostosowane do potrzeb danego lokalu. Spory asortyment warników można znaleźć w sklepie internetowym działającym w domenie gastroprofit.pl. Są tam dostępne urządzenia o różnej konstrukcji, mocy elektryczne i wydajności.

Warto wiedzieć, że warniki do wody różnią się znacznie pojemnością. Najmniejsze mieszczą poniżej dziesięciu litrów, największe nawet do trzydziestu. Wybierając pojemność, warto kierować się nie tylko przewidywanym zapotrzebowaniem na wrzątek. Trzeba też wziąć pod uwagę, czy warnik będzie przenoszony. Jeśli tak, a wody potrzeba dużo, lepiej kupić kilka mniejszych: przenoszenie dużego, ciężkiego, bo pełnego wrzątku urządzenia może się źle skończyć. Do rozważenia jest także czas podgrzewania wody: w małym warniku może to być 25-30 minut, w dużym dwa razy dłużej.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na konstrukcję. Istotne mogą być na przykład dwuwarstwowe ścianki: taki warnik zachowuje się do pewnego stopnia jak termos – znacznie dłużej utrzymuje temperaturę niż jego odpowiednik z pojedynczymi ściankami. Będzie więc tańszy w eksploatacji, choć może nieco droższy w zakupie. Kranik powinien skutecznie zamykać wypływ wody i nie kapać. Jeśli warnik ma być przenoszony, powinien mieć nienagrzewające się, wygodne uchwyty.

Najlepszym materiałem jest stal nierdzewna wysokiej jakości. Dzięki niej warnik będzie bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Łatwo też będzie dbać o jego czystość.

Zostaw komentarz pod artykułem